A szakember segítségével körbejártuk az esküvői előkészületetnek ezt a részét, hogy lássuk, miként lehet hatékonyan és gördülékenyen elkészíteni az ajándéklistát.
-Hány ajándékra jegyezze elő magát a házasulandó pár?
A szakember szerint vendégenként két-három ajándékra számíthatunk, tehát ha 150 embert hívtunk meg, akkor nyugodtan előrukkolhatunk egy 300 tételes listával. Ezek között persze lehet tányér-, pohár-, vagy evőeszközkészlet is. Fontos, hogy az ajándéklistán szerepeljenek olcsóbb, közepes árkategóriás és drágább ajándékok, hogy mindenki kiválaszthassa a pénztárcájának megfelelőt.
-Hány üzletet jelöljünk meg az ajándéklistán?
Érdemes legalább három üzelet felkérni erre a feladatra, így a vendégek is kiválaszthatják azt, ami nekik a legkényelmesebb, vagy a legközelebb esik.
-Mit lehet azoknak a pároknak tanácsolni, akik már rendelkeznek a háztartásuk alapkészleteivel, és ezért csupán nagyobb és drágább holmikra lenne szükségük?
Nyugodtan lehet arra bíztatni a násznépet, hogy egy-egy költségesebb beruházásra, mint például a kanapé, fogjanak többen össze, de sok helyen teljesen elfogadott, ha az esküvőre pénzt ajándékoznak, amit egy szép borítékba tesznek az üdvözlőkártyával együtt.
-Van olyan tétel, ami minden pár listáján rajta kellene hogy legyen?
A szakember szerint mindenkinek szüksége lehet hófehér porcelán étkészletre, mivel ezek tartósak, mosogatógép- és mikróhullámú sütő-biztosak, elegánsak, amiket nem csak a hétköznapokban, de az ünnepi alkalmakkor is remekül használhatunk.
(Real Simple, kép: onewed.com)