A színezett ételek és italok, a dohányzás és az édességfogyasztás is könnyedén nyomot hagyhat a fogakon. A kor előrehaladtával a fogak fehér színe, és csillogása elkopik. A fogak elszíneződése, azonban nem jelenti azt, hogy az egészsége is romlásnak indulna. Tehát egy tökéletesen egészséges fogsor is lehet sárgásabb (csontszínű).
Mivel fehéríthetjük fogainkat otthon?
Alma és almaecet
Az alma és az almaecet varázsereje a bennük található almasavban rejlik. Az almafogyasztás nem csak kiváló lepedék eltávolító, de az almasav tartalma miatt fehéríti is a fogakat. Az almaecet és az almafogyasztás nem csak a fogtisztításban és a fogfehérítésben van segítségünkre, de fogínyünket is erősíthetjük vrlr, valamint a savanyú alma fogyasztása során keletkezett nagyobb mennyiségű nyál, a szájban élő baktériumokat is semlegesíti. Nem is kell mást tenned,mint naponta megenni egy friss, ropogós, savanykás almát, valamint az esti fogmosást követően, egy kevés langyos vizet elkerverni néhány csepp almaecettel, és öblögetni vele egy kis ideig.
Szódabikarbóna
A szódabikarbóna, nem csak a gyomorégésre jó, de a ruhák mellett, a fogakat is kifehéríti. Nem kell mást tenned, mint egy keveset rászórni a fogkefédre és langyos vízzel fogat mosni vele. A szódabikarbóna nem csak fehéríti fogaidat, de a a fogköveket is eltávolítja, valamint tökéletes ellenszer a lepedékek ellen. Arra azonban figyelj, hogy hetente csak 1x-2x használd, ugyanis mindennapos használat esetén károsíthatja a fogzománcot.
Eper
Bár jelenleg nincs szezonja, de egy két üzletben ilyenkor is fellelhető, az eper. Piros színe ellenére, a benne lévő savtartalom miatt kiválóan fehéríti az elszíneződött fogakat. Nem kell mást tenned, mint egy teáskanál sütőporral elkeverni egy összetört eperszemet, és a pakolásként a fogadra kenni, de akkor is használ, ha csak beleharapsz egy szembe és bedörzsölöd vele a fogaidat. Az epernek is hasonló a hatása, mint a szódabikarbónának, ha túl sokat használjuk fogfehérítésre, akkor a fogzománcban károkat okozhat.
Narancshéj
A narancshéj kellemes illata, nem csak ellazít és megnyugtat, de fogunkat is fehéríthetjük vele. A héj belseje ugyanis élelmi rostot, és flavonoidot tartalmaz, mely fogfehérítő hatással bír. Mosd meg a narancsot, hámozd meg a héját, majd a belső felével dörzsöld át fogaidat. Használhatod naponta többször, nem roncsolja a fogakat.
Zeller és brokkoli
Ezek a zöldségek nem csak a tányéron, de a fürdőszobában is megállják a helyüket, ugyanis remekül alkalmazhatóak fogfehérítésre. A zeller nem csak fehérít, de a szájban található baktériumok és kórokozók ellen is kiváló választás. Segít eltüntetni az elszíneződéseket, valamint erősíti a fogzománcot. A brokkoli tisztítja fogainkat, valamint magas vastartalma védi fogainkat a szuvasodástól, és a kellemetlen bacilusok megtelepedésétől. Nem kell mást tenned, mint elrágcsálni néhány falatot belőlük.
Citrom
Bár fogfehérítő hatással rendelkezik, mégis ezt a megoldást ajánlott a lehető legkevesebbszer választani, ugyanis a magas citromsav tartalma miatt, fogíny irritációt okozhat, valamint hosszútávon károsíthatja a fogzománcot. Egy fél citrom levét, keverd el két deciliter vízben, majd néhányszor öblítsd ki vele a szádat.