Ha pedig külső tényezőkre gyanakszunk, akkor elsősorban az mosóporok, mosógélek és az öblítők válnak elsőszámú gyanúsítottá. Hiába igyekeznek a marketingszakemberek a lehető legjobb fényben feltüntetni terméküket, az ember bőre a tesztfelület, amely ha érzékeny, szinte azonnal reagál a nem tetsző anyagokra.
Agyon vannak fényezve a jobbnál jobb termékek, amelyek minden áztatás nélkül, két lögyböléssel eltüntetik az igazán makacs foltokat is. Szakértők szerint a mosógélek lényegében olyanok, mintha a por állagú mosóport feloldanák vízben, tehát lényegében teljesen felesleges termékek.
A mosóporok fertőtlenítőt, foszfátot, enzimeket, mesterséges anyagokat és illatosító szereket tartalmaznak. Hazánkban pedig általános jelenség, hogy jóval több mosóport adagolunk mosógépeinkbe azért, hogy a kívánt hatás minél biztosabb legyen. Habár tisztában vagyunk azzal a ténnyel, hogy a természetbe engedett mosószer mennyire káros a természetre, hiszen a vizek élővilágának kényes rendszerét felborítja.
Ma már annyi más alternatíva van a ruhák tisztaságának eléréséhez, amihez teljesen kihagyhatjuk háztartásunkból a mosóport, így jót teszünk környezetünknek, bőrünknek egyaránt. Az egyik ilyen termék a mosószóda, amely természetben megtalálható, fehér por. Szikes talajok felszínén begyűjthető anyag, amelyet a Dunántúlon élők akár maguk is összegyűjthetik, de már online és egyéb helyekről is beszerezhető. A mosószóda lényegében a sziksó, amely tisztít, oldja a zsírt, lágyítja a vizet. Ami a természetessége mellett még jobb, hogy a makacsabb foltokkal is elbánik és nincs káros mellékterméke.
A mosószóda mellett kiváló mosóhatással rendelkeznek a mosószappanok. Az igazi környezetbarát mosószappanok minden káros anyagtól mentesek, vagyis sem illatanyagot, sem vegyszert nem tartalmaznak.
A mosódió használatával is kiválthatjuk a mesterséges mosóporokat.
A háztartásunkban körülnézve, megtalálhatjuk a szódabikarbónát és az ecetet, amelyek nem csak ruháinknak tesznek nagy szolgálatot, de amellett, hogy nem szennyezik a természetet, még a mosógépünket is óvja és fertőtleníti. A kettő hatása oldja a vízkövet, az ecet pedig fertőtlenít. A ruháknál is jó tisztító hatással bír a szódabikarbóna, az ecet fertőtlenít és színmegtartó hatása sem elhanyagolható.
(Kép forrása: econutssoap.com)