A boltok kínálatán kívül, nekünk, érzékeny lelkű gyengébbik nemnek az is sok szerepet játszik vásárlás és nézelődés során, hogy milyen az üzlet hangulata, az eladók mennyire segítőkészek, mennyire kedvesek.
Egy nő számára a vásárlás közösségi élmény. Na persze egyedül is képesek vagyunk elmenni és megvenni termékeket, de fontosabb daraboknál szeretjük magunkat körbebástyázni baráttal, barátnővel, a párunkkal, mert megbizonyosodást akarunk szerezni. Fontos a visszajelzés.
A vásárlás ősi ösztönön alapul. Amíg a régebbi időkben a férfiak a betevő falatért küzdöttek, a nők gyűjtögettek, nézelődtek, kutattak környezetükben szintén élelem után. A férfiaknak egyetlen célja volt, elejteni minél gyorsabban a prédaállatot. A nők azonban válogattak, keresték a legérettebb, legfinomabb falatokat a fákon, a bokrokon, a fűben.
A férfiak nem úgy élik meg ezt a folyamatot, mint mi nők. Számukra ez nyűg, de legalábbis kötelező feladat, amit le kell tudni. Örömüket csak akkor találják benne, ha olyan termék megvásárlásáról van szó, amelyet ők is élvezni tudnak. Valamilyen technikai kütyü megvétele például szinte elképzelhetetlen a férfi nélkül. Az erősebb nemet képviselők számára éppen ezért jelentéktelen, hogy az eladók mennyire kedvesek. Lássák el a megfelelő információval, de ezen kívül más jelentősége nincs. Olykor bele tudnak ők is feledkezni a vásárlásba, de általában fő szempontként tekintenek a minél gyorsabb távozásra.
A vásárlás lehet közös program. Olyan, amelyet mindenki élvez. Csak megfelelő arányba kell hozni azokat az érintett üzleteket, amelyeket meglátogat egy pár. Legyen benne ruházati bolt, legyen elektronikai eszköz vagy sportosztály, de a könyvesbolt olyan univerzális terep, ahol akár több időt is el lehet tölteni úgy, hogy jól érzik magukat. Ha pedig hozzájutott mindenki a maga termékéhez, akkor egy közös ebéd, vacsora, vagy csak egy kávé, süti igazán feldobhatja és összekovácsolhatja a párt.
(Kép forrása: wearethecity.com)