Jump to content

A megosztó lista: szükségem van rá vagy nincs?

2015. 10. 15. 22:00

Aki valaha is bevetemedett egy élelmiszer nagyáruházba, biztos, hogy vásárolt felesleges dolgokat. Érdemes tudatosan átgondolni ott, abban a pillanatban szokásainkat, a döntés előtt, ha már voltunk annyira felelőtlenek, hogy nem listával vágtunk neki a hosszú soroknak. A mi anti-listánk:

Remélhetőleg senkinek nem kell felhívni a figyelmét a saját bevásárlószatyor, kosár, láda használatára. Rendkívül jók a tapasztalatok ezügyben, de még mindig előfordul, hogy a vásárló a pénztárnál ébred, az ott vásárolt megoldások valójában akkor lennének hasznosak, ha legközelebb nálunk lenne az adott holmi, egyéb esetben felesleges pénzkidobás és újabb felesleges tárgy. Megdöbbentő adatot kapunk, ha egyszer kiszámoljuk, hogy a vásárlások alkalmával feltételezett többlet szatyorvásárlás milyen összeggel bír.

Ne vigyünk haza vizet. Hazánk minőségi ívóvíz ellátása magas, fogyasszunk csapvizet. Ugyanakkor lehetőség nyílik víztisztító berendezések, kancsók vásárlására is, amely az érintett fogyasztók számára is megfelelő állapotúvá alakítja a vizet. A fröccs és szörp mellé szóda dukál, vásároljunk szifont, az erre a célra keresett szénsavas ásványvizek helyett.

A reklámújságokban vagy a helyszíni akciók során kínált portékák sem feltétlen ránk várnak. Azért, mert kedvezőbb az ára, egyáltalán nem biztos, hogy valóban szükségünk van rá. A dupla, tripla vásárlásra ösztönző ajánlatoknak is akkor van értelme, ha ténylegesen elhasználjuk, mielőtt lejárna a szavatossága, ha nem kívánunk emiatt 3 hétig paradicsomos tésztát enni, vagy hónapokig ugyanahhoz a samponhoz nyúlni.

A frissen készült, illatával csábító pékárukkal bánjunk óvatosan, az éppen érzékeinkre ható portékák között előfordul olyan, amelynek jelen pillanatban remélt minősége órákkal később csalódást okoz.

Próbálj ki sajátmárkás termékeket, kitapasztalod, melyek azok, amelyek a kevésbé látványos csomagoláshoz képest is hozzák azt a minőséget, amelyet sokszor csak a drágább, márkásabb társáról tudnál elképzelni.

Légy csomagolás-tudatos, megfontoltan hozhatsz döntést amellett, hogy minél nagyobb kiszerelésben viszed otthonodba a gyorsan fogyó élelmiszereket, tisztítószereket, ezzel kevesebb szemét, hulladék keletkezik és még a fajlagos ár is téged igazol. Persze csak akkor, ha otthonodban kialakítottad a megfelelő tárolási lehetőségeket a nagyobb adag elhelyezésére.

Előkészített alapanyagok, húsáruk, zöldségek. Tényleg megéri a nagyobb kiadás, hogy pucolva, pácolva stb. vásároljuk a sütés, főzés alapanyagait?

A hónap eleji fogadalomhoz kapcsolható, éppen aktuális és kedvező áron kínált bármilyen sporteszköz. Amelyek ára a termék milyensége alapján széles skálán mozog, de semmiképp ne tekintsd az év ajánlatának első pillanatban. Akkor vásárold meg, ha érzel magadban kitartást, ha ezt szánod a megtestesült szembesítésnek, a mindennapos lelkiismeret furdalásnak. Különben semmi értelme, hogy elcsábultál, majd a harmadik héttől csak porfogó, vállfatartó, ágy alatt porcicákat gyűjtő sporteszközzel lettél gazdagabb.

(fotó: mommalogues.sheknows.com)