A gazdasági világválság hatásait saját pénztárcánkon is megérezzük, így nem csoda, ha ott igyekszünk spórolni pénzt, ahol csak lehet. A négykerekű közlekedést lecserélhetjük tömegközlekedésre, alaposan megnézhetjük, hogy mit vásárolunk, és vajon mindenre szükségünk van-e. Számos rosszul beidegződött szokásunkról érdemes lemondani ahhoz, hogy takarékosabb háztartást vezessünk. Túl magas az elektromos háztartási gépeid fogyasztása? Tehetsz ellene. Folyóvíz mellett mostad meg a hajad és a fogaidat? Ha a vízdíjat tartalmazó csekk láttán égnek áll a hajad, valószínűleg kellő motivációt jelent, hogy változtass ezen. Éppen ezért játszadozunk el azzal a gondolattal is, hogy alacsonyabb hőfokon mosatjuk ki gépünkkel a ruháinkat. Nemcsak az áramfogyasztást mérsékeljük ezzel, de kétségtelen, hogy a kevésbé meleg víz nem tesz kárt a ruhák szöveteiben. Nem árt, de nem is használ. Ha már csinálunk valamit, akkor csináljuk jól. Márpedig a langyos vízben mosás olyan, mintha vízbe áztattuk volna kis időre a ruháinkat, és semmi mást nem tettünk volna. Az alacsony hőfokon történő mosás egyáltalán nem öli meg a veszélyes baktériumokat. Egyes baktériumok nemhogy nem pusztulnak el a langyos vízben, hanem még a szaporodásra is képesek, így számukra ez az életet, a túlélést jelentheti. Arról nem is beszélve, hogy az egyik ruhán található baktérium a mosógép dobjában forogva átkerülhet a másikra ruhadarabra is. Nemhogy megszűnne a baj, hanem fokozódhat.
A legtöbb ruhadarabunk érintkezik a bőrünkkel. Ha pedig így van, akkor könnyen lehet fertőzött is. Különösen igaz ez a törölközőkre és a fehérneműre. Ezekről a darabokról könnyen átterjedhet a kórokozó a másikra. Habár mosás után tisztának vélhetjük a ruháinkat, hiszen mosószer és öblítő illatúak, ám higiéniai szempontból kész fertő lehet. Akkor van ennek különösen nagy szerepe, ha fertőző betegséget tovább adhatunk vagy kaphatunk el. Az alacsony hőmérsékletű vízben lényegében csak kavarog a sok baktérium, azonban elenyésző számuk pusztul el. Elég, csak egy fertőzött darabnak a dobba kerülnie. Látszólag tiszta és illatos ruhát teregetünk ki, valójában pedig tele lehet kórokozókkal. A baktériumok a mosógépben is ragadhatnak és aktuális a terep arra, hogy tovább szaporodjanak és a további fertőzés sem elkerülhető.
Amennyiben a ruha anyaga megengedi, érdemes minden darabot legalább 50, még inkább 60 fokon mosni. Ha ez nem lehetséges, akkor alkalmazzunk antibakteriális mosószert.