Pénzt költeni vásárláskor szoktunk, és a közüzemi számlák, hitelek, lakbér kifizetésekor. Ez utóbbiak kötelező költségek, amelyeket ha tetszik, ha nem, egyenlíteni szükséges. Az élelmiszert is szükséges megvásárolni, ám egyáltalán nem mindegy, hogy mit és mikor vásárolunk. Vannak olyan termékek, amelyeket be kell hozatni külföldről ahhoz, hogy nálunk kapható legyen, így jóval drágábbak is. A nem éppen aktuális idénygyümölcsök is elérhetők, de ezek ára is sokkal magasabb. Érdemes a boltok szórólapjai között szemezgetni. Írj egy bevásárló listát, amelyen csakis azt tünteted fel, amely valóban szükséges konyhádból, háztartásodból. Ha költséghatékony akarsz maradni, akkor hű maradsz ehhez a listához. Habár a boltok roskadásig telítve vannak mindenféle áruval, neked hűnek kell maradnod elveidhez, ha az a cél, hogy megfogd a pénzt. Azzal is megtakaríthatsz, ha nem a munkahelyed büféjéből szerzed be a reggelidet, hanem az otthonra vásárolt élelmiszerből állítod össze. A büfé és az automaták legyenek plusz lehetőségként számon tartva, ha már nincs más megoldás.
A háztartási munkák során is érdemes átgondolni néhány, akár berögzült szokást. Ne kapcsolj villanyt otthonodban addig, amíg nem szükséges. Ha viszont már felkapcsoltad, mert muszáj volt, ám ingázol egyik helyiségből a másikba, akkor nem kapcsold le a villanyt állandóan, mert csökken az izzók élettartama. Téli, sötét napokon kiváló hangulatkeltő, de bármikor használható olcsó alkalmatosság. Természetesen kellő óvatosság mellett használd csak.
A folyóvíz mellett való mosogatás már rég nem környezettudatos megoldás. Sokat spórolhatsz a vízdíjon, ha egy nagyobb edénybe engedsz vizet, elmosogatod a mosatlant, majd leöblíted. Ha minden morzsáért, amely a földre lehull, nem veszed elő azonnal a porszívót, hanem felsepred, már megint a pénztárcád tartalmáért álltál ki. Főzés közben használj fedőt, mert az energiát sokkal hasznosabban felhasználod így. Használhatsz otthonodban gyertyákat is.
A sok elektronikai eszköz közül csak némelyik állandó működésére van szükség, ez leginkább a hűtő. A többi szerkezet kikapcsolva, de készenléti állapotban is nagy energiafogyasztó. Mivel működésükre nincs szükség egész nap, ezért használj kapcsolóval ellátott hosszabbítót, majd reggel egy gombnyomással kikapcsolod az összes eszközt.