A hivatalos, papír alapú levelezés, szerződések és fontos iratok, befizetést igazoló csekkszelvények, számlák, csoportosítása elengedhetetlen az esetleges későbbi keresés miatt. Amennyiben nincs elegendő hely, mert adott esetben még egy íróasztal sem fér el, nevezz meg egy részt a könyvespolcon, ahova rendszerezed az említett kupacot. Egyszerűen tedd a polcra rakott könyvek mögé. Így nincs szem előtt, ugyanakkor jól kihasználtad azt a néhány centiméternyi távolságot, a mi a könyvek és a fal vagy a polc hátsó része között egyébként parlagon hever.
Amennyiben van lehetőség egyedi méret alapján készült ruhásszekrénnyel rendezd be az apró lakot. Ezzel a megfontolással megnövelheted a szekrény mélységét, duplán tárolhatsz, akár az évszak öltözékeinek cserélésével. Akár kicsit be is süllyesztethető a falba a szekrény, így valóban nem érzékeled, hogy nagyobb, ám megkétszerezed a tárolást.
A táskák, bőröndök elhelyezése praktikus azzal a módszerrel, ha a kisebbet berakod a nagyobba, azt pedig a még nagyobba. Ezzel még óvod is őket, olyan, mintha kibélelnéd.
Bizonyos öltözet kiegészítők, táskák jól elférnek dobozban. Címkézd fel a tárolókat, a könnyebb átláthatóság miatt. Hasznosítsd a magasságot, terjeszkedj függőlegesen, használj ki minden lehetőséget a falon.
Alkalmazz fényes felületet a frontokon, helyezz tükröt, ahova csak lehet, tér és fénynövelő megoldásokkal elterelhető a figyelem a hátrányokról.
A szekrényben elhelyezett ágyneműt garnitúránként helyezd a kispárnahuzatba, ezzel az egymásra pakolt készletet könnyen kiszedhetővé teszed, nem kell az egész ágyneműhuzat halmot lepakolni, elég az aktuális párnahuzatcsomaghoz nyúlnod.
Ma már mindenki rendelkezik bőrönddel, ne álljon üresen akkor sem, amikor éppen nem utazol. Helyezd el benne a szezonon kívüli holmikat.
(fotó: regiodom.pl)