Egyre gyakrabban találhatjuk szembe magunkat közösségi oldalon hirdetett garázsvásár szórólapjával, hirdetésével. Többen posztolják és osztják meg az ilyen hirdetéseket. Nemcsak pár száz forintokért juthatunk érdekes, hasznos ruhadarabokhoz, tárgyakhoz, hanem maga az üzleti tevékenység sem kerül szinte semmibe.
Ha van megfelelő helyszín, egy olyan ház, amelynek nagyobb udvara van, akkor sima ügy a garázsvásár. Más esetben helyet kell felkutatni. Az egy lépéssel több. Érdemes barátokkal, családtagokkal szövetkezni ilyen ügyben. Aki a helyszínt biztosítja, az is megszabadulhat néhány felesleges tárgytól, ruhadarabtól.
Akkor sem kell kétségbeesni, ha társasházban élsz, de akkor a lakók 50%-ának és a kerten osztozkodó másik tulajdonosnak is bele kell egyeznie a vásárba. Paneltömb esetén már nincs ilyen lehetőség, nincsenek közös terek, így marad a barátok, családtagok udvara. Hacsak nem engedsz be idegen embereket saját kuckódba, mert éppenséggel tarthatsz lakásvásárt, feltéve, hogy az ingatlan tulajdonosa vagy. Plusz egy megoldás, ha már kialakulóban lévő, meghirdetett garázsvásárhoz csatlakozol.
Akár értékesebb, de megunt darabjaink is lehetnek, ha nincsen rá potenciális vevő. Vagyis tudatni kell az emberekkel, hogy mire készülünk. A vevők tudomására kell hozni, hogy szuper garázsvásár van kilátásban. Az internet adta lehetőség kincset ér. Közösségi oldalakon oszd meg hol és mikor kerül megrendezésre a vásár, ugyanígy meglátogathatod az ezzel foglalkozó weboldalakat és ott is közzé teheted az információt. Szólj az összes barátodnak, ismerősödnek, családodnak, hogy adják tovább, terjedjen szájról szájra is a hír. A helyi médiumok is lehetőséget nyújtanak ebben. Szórólapok, plakátok is a garázsvásár barátai.
Ami nekünk kacat, lom, abban más értéket, lehetőséget lát. És ez igaz fordítva is.
(Kép forrása: green-mom.com)