Jump to content

Magadra vess, ha tönkremegy a törülköző!

2015. 06. 19. 15:58

Íme az út, ami ahhoz vezet, hogy a legkedvesebb fürdőlepedő is elhasználódott, illatos öblítő alkalmazása után is büdös vagy jellegzetesen érdes, netán kopott legyen. Csakis magunknak köszönhetjük, ha idő előtt tönkremegy.

Van az a bizonyos mozdulat, amikor a reggeli tusolás után magunk köré tekerjük a törülközőt, berohanunk a ruhásszekrény elé vagy a gardróbba, majd a kapkodást folytatva véletlenül ott felejtjük ledobva, az ágy szélére ejtve, a fotel karjára helyezve. Na így biztosan nem szárad meg. További lehetőség azonban a penészgombák képződéséhez az is, ha ugyan felakasztjuk, de rárakunk egy másikat. Javasoljuk a fogas helyett a hosszanti szárítást és tartsuk be, hogy lehetőleg ne kerüljön több textilréteg egymásra, így nem szerencsés az sem, ha félbehajtva helyezzük a szárítókarra. Remek megoldás a szeles, napos időjárás esetén a törülközőket zuhanyozás után kihelyezni a teraszra, erkélyre, kertbe a szárítóra.

Minél nagyobb a család, barátokat látunk vendégül, annál többször érdemes cserélni a kéztörlő törülközőket. A fürdőlepedő cseréjére sem a heti egyszer a betartandó, hiszen függ attól, milyen gyakran használjuk. Ám ne essünk abba a hibába, hogy mindig ugyanazt, a kedvencet használjuk. Ajánlott a több készlet, felváltva kerüljenek a fürdőszobába. Így megkíméljük a túlzott igénybevételtől is az egyes darabokat.

Ne mossuk együtt a ruháinkkal, amelyek akár 30 C-on is moshatóak, míg a törülközőknél a fertőtlenítés miatt jobban ajánlott a magasabb hőfokon történő tisztítás. Ne használjunk az előírtnál több mosószert, különösen a mosópor használatnál járhatunk úgy, hogy a szemcsék egy része benne marad a textíliában. Fehérítőt alkalmazzunk, törekedjünk a természetes mosószerek használatára. Az öblítőszer ne maradjon el.

Teregetés során kihagyhatunk egy sort, helyezzük két sorra egy helyett, így a nagy fürdőlepedő kettéhajtott állapota között is marad kellő rés, hogy jobban szellőzve száradhasson. Rázzuk meg a törülközőt, húzogassuk meg a széleket, mielőtt a szárítóra vagy a szárítógépbe helyezzük. Szellőztessünk minél többször. Ha tehetjük, szárítsuk a szabadban. 

Sajnos a kemény víz is ronthat az anyag állapotán, minden ruházat tisztítását érinti az ideálistól távoli vízkeménység, lágyító alkalmazásával segíthetünk a helyzeten.

Szabaduljunk meg a reménytelen helyzetű daraboktól, jó szolgálatot tehet a lakás, ház körüli takarítás, autómosás alkalmával.

(fotó: flickr)