A lábbeli és a táska mindennapos, a sál viselése a fenti mélázáshoz, sokszor inkább hangulathoz, időjáráshoz köthető. Az ősz beálltával egyre nagyobb hangsúlyt kap, nem szükséges különösebb magyarázat arra, hogy miért érdemlünk meg újabb és újabb darabokat. Azt már csak zárójelben jegyezném meg, hogy mennyivel kedvezőbb áron juthatunk hozzá vásárlási lázunk áldozatához, mintha cipőt vagy táskát szereznénk be éppen.
A mai lakberendezési újdonságokhoz képes előbb-utóbb minden ajánlás visszakanyarodik a legegyszerűbb megállapításhoz. Oly mindegy mely stílus rajongójaként alakítjuk ki otthonunkat, egy biztos, minden tervezés alapja a jó tárolás és a kívánt funkciók megfelelő kialakítása. A női öltözködés kiemelkedő hármasa pedig kifejezetten kívánná a praktikus tárolást, a könnyen átlátható és kényelmesen hozzáférhető elhelyezést.
Spaletta ablak helyett a falra. Néhány léc kihagyása helyet biztosít a textíliának. Használjuk dekorációs elemként a megoldást, mondhatni 2 in 1. Az éppen aktuális színvilágunk, az évszakhoz illő tónusok alapján készíthetünk folyton változó falszakaszt.
Természetkedvelőknek hangulatos, szintén faldísz és funkcionális dekorelem egyben. Talán csak a finom szövésű sálaknál kell vigyáznunk, nehogy fennakadjon egy szál
A hagyományos, sokak által ismert és használt karika karika hátán különböző sűrűségű, alapanyagú akasztós sáltartó. Előnye, hogy beakasztható a ruhásszekrénybe, az előszobában a fogasra.
A karika ki- és felhasználása lehetővé teszi, hogy egy nadrágtartós vállfát varázsoljunk sáljaink tartójává. Ragasszuk vagy fűzzük rá a rúdra a karikákat, festhetjük díszíthetjük, egyedivé varázsolt állapotban akasztható a ruhásszekrénybe.
Készítsünk magunk sáltartót. Erősítsünk felkülönböző típusú és méretű fogantyúkat, fiókgombokat egy vaskosabb lécre, majd arra aggathatjuk a kedvenc sálakat.
Még mindig DIY ötlet, pántokkal oldhatjuk meg a sáltartást. Rögzítsük tűzőgéppel a pánt szélét egy festett vagy textillel bevont lécre, majd az egészet rögzítsük a gardrób falára.
(fotó: kevinandamanda.com, inhonorofdesign.com, homeheartcraft.com, crateandbarrel.com, livealittlewilderblog.com, burdastyle.com, babble.com)