Alkalmazzuk bátran a tükröt, lépjünk túl az előszobában és fürdőben kötelezően elhelyezett példányon. Mert a tükör valóban egyedülálló, fő képességének köszönhetően, egyúttal kiváló dekorációs és díszítő elem.
Ezek a kerek darabok megbolondítják a falakat, szinte odatapad a tekintetünk. Az meg kifejezetten meghökkentő és egyben ötletdús megoldás, hogy néhány övet alkalmaztak a felerősítéséhez.
(fotó: rebeccatollefsenblog.com)
Egészen különleges és játékos lehet a tér, ha már-már megszerkesztett módon, mégis a könnyedség érzetét keltve helyezünk fel különböző formájú, méretű keretes vagy keret nélküli tükröket. Rakhatjuk a falra magára, vagy képtartóra, vékony lebegőpolcra.
(fotó: houseandgarden.co.uk)
(fotó: countryliving.com)
Egyes nézetek és vélemények szerint a hálószoba az a helyiség, ahol érdemes nélkülözni a tükör használatát. Szerintem nincs ez sem kőbe vésve, akinek kedve azt kívánja, miért ne alkalmazhatná. Nem mondom, hogy híve vagyok a franciaágy fölötti elhelyezésnek és filmbéli jeleneteknek, mások meg éppen erre buknak. Mindenesetre egy szép nagy álló tükörrel nem nyúlunk mellé, ha éppen hely is van rá, vagy ha nincs, ám ezzel szándékoznánk növelni.
(fotó: pinterest)
Íme egy DIY ötlet, mit kezdjünk sok apró tükördarabbal, ha netán összetörtünk egyet. Időigényes méretre szabni, ám ennyire ötletes egyedi megoldást (és megoldásban) ritkán az ember. Csak egy kis parafa, vagy eltérő feldarabolt fadarab, ragasztó, huzal és egy tartós faág szükséges, meg a mérhetetlen türelem.
(fotó: architectureartdesigns.com)
Tükörre persze alapvetően azért van szükségünk, hogy a reggeli készülődés, ruhafelvétel után egy kis ellenőrzést tegyünk kinézetünkre. Mégis azt mondom, használhatjuk bárhol, kicsiben, nagyban. Meglepő fordulatot hoz a helyiségbe, nem is érzékeljük nélküle, hogy egy bekukucskáló napsugár, valamely lámpa fénye éppen általa visszatükröződve szó szerint teljesen új megvilágításba helyezi környezetünket.
(főfotó: nikkiandnicholas.com)