A REGIO Játékkereskedelmi Kft. már több, mint 25 éve igyekszik gyerekek és szülők vágyait kielégíteni. A hazai legnagyobb kis- és nagykereskedelmi játékokat értékesítő áruházlánca 1990-ben úgy indult, mint családi vállalkozás. Az azóta közel 450 főt foglalkoztató cég boltjain kívül a webshop is nagyon kedvelt a vásárlók között. A REGIO JÁTÉK kutatásba kezdett azt illetően, hogy a magyar családoknak mennyibe kerül egy gyermeket beiskolázni úgy, hogy abba a tankönyv nincs benne, de minden más taneszköz, felszerelés igen.
Budapest, 2017. augusztus 10. – 5-15 ezer forint új iskolatáskára, 10-20 ezer forint felszerelésre, és ha nincs ingyen a tankönyv, nagyjából plusz 10 ezer forint kiadással számolhat egy átlagos magyar család egy gyermek esetén a tanévkezdéskor – derült ki a REGIO JÁTÉK friss felméréséből. Az augusztusban kezdődő bevásárlás a havi kiadások 10-30 százalékát is elviheti, de szerencsére már nem ritka, hogy a munkahely anyagilag támogatja az iskoláskorú gyermekkel rendelkező dolgozókat.
A REGIO JÁTÉK friss kutatása szerint a tanévkezdés komoly anyagi felkészülést igényel az általános iskoláskorú gyermeket nevelő magyar családoknak: míg egy új iskolatáskára 5 és 15 ezer forint, addig tanszerekre 10 és 20 ezer forint közötti összeget szánnak a szülők egy gyermek esetében. „Idén már a diákok 90 százaléka kap ingyenesen tankönyvet, az ezen kívül eső segédanyagokért 10-15 ezer forint plusz költséggel számolnak a szülők a kutatásunk szerint. Mindent egybevetve az első becsengetésig a nagy többség a havi kiadások 10-30, minden ötödik esetben pedig 30-50 százalékát fordítják az iskolára a családok” – ismertette az eredményeket Gyaraki Dávid, a REGIO JÁTÉK marketingvezetője. Minden ötödik válaszadó van olyan szerencsés helyzetben, hogy munkáltatója anyagilag támogatja az iskoláskorú gyermekkel rendelkező dolgozókat.
4 családban 3-ból kizárólag az édesanya a beszerző
A tanszerek beszerzése idén is leginkább (73 százalék) az édesanyák feladata lesz, csak minden negyedik családban száll be az édesapa is az előkészületekbe. „A leggyakoribb továbbra is a személyes, bolti vásárlás (67 százalék), ám az apróbb felszereléseket – színes ceruza, radír, hegyező – sokan inkább online rendelik meg, így a bolti és netes vásárlás kombinációját a megkérdezettek 30 százaléka választja. A legforgalmasabb hónap az augusztus, tízből hét család intézi ilyenkor az iskolakezdéshez kapcsolódó vásárlást, az utolsó pillanatban csak minden tizedik válaszadó kapcsol” – tette hozzá Gyaraki Dávid.
A megfelelő felszerelés kiválasztásánál elsődleges, hogy az elnyerje a kisdiák tetszését, ezt követik a tartósság és az ergonómiai szempontok. „Az aktuális kedvenc mesehős tízből nyolc alsós és tízből hat felsős táskájában felbukkan az új tanévben, a legtöbb esetben a füzeteken, írószereken és tornazsákokon kell keresni őket” – árulta el a marketingvezető.
A szülők fele már most iskolára szoktatja gyermekét
A nyári szünet utolsó heteiben a gyerekek felkészítése az iskolára már otthon elkezdődik: a megkérdezett szülők fele leginkább az előző évi tananyagot ismétlő füzeteket hívja segítségül, minden negyedik esetben pedig matematikai feladványokat old meg együtt a család játékos formában; tízből mindössze egy nebulónak nem kell a sulira gondolnia egészen az évnyitóig.
TOP5 mesehős iskolai felszerelés esetén:
- Minyonok
- Transformers
- Star Wars
- Jégvarázs
- Lovacskák
A kutatás háttere:
A sajtóközleményben szereplő adatok a piacvezető REGIO JÁTÉK által frissen, 2017. július 21-31. között elvégzett online kutatáson alapulnak, melyben 1003 – 14 év alatti gyermekkel rendelkező – szülőt kérdeztek meg az iskolakezdéssel kapcsolatban.
Az idei tanévtől azonban már az 5-8. osztályokban is bevezetésre kerül az ingyenes tankönyv, vagyis nemcsak a rászorultak kapják ingyen, hanem mindenki más is. Sőt a 2017-2018-as tanévben már a kilencedik osztályos tanulók számára is ingyenes a tankönyv.