Erre a férfiak is rájöttek. Aki még nem, az vagy gyermek, vagy nagyon tapasztalatlan. Néhány példa szókincsünk mögöttes tartalmáról!
Olykor egy szó sem kell, csak egy sóhaj, és a hölgyek fejében az jár, hogy vajon mi a fene tartja még emellett az ember mellett? Az „olyan kövér vagyok” valójában egy segélyfelkiáltás, amire a férfitól azt a reakciót várja, hogy „dehooooogy, gyönyörű vagy kicsim!”.
A „semmi” és a „semmi gond” igazából nagy veszéllyel fenyeget. Jelzi a kapcsolaton belül kialakuló tornádót és a vihar előtti csendet. A „rendben” legalább ilyen fenyegető hangvételű. Ha a vita végszava a nő részéről rendben, az nem azt jelenti, hogy a férfinak van igaza. Még véletlenül sem! A „mindegy, megoldom” ismét fenyegető és figyelemfelkeltő, amely egy olyan tevékenységre hívja fel a férfi figyelmét, amelyet a nő már többször (sokszor) tett szóvá, kérte meg, csak a „pasi mindjárt” lépett életbe. A férfiak mindjárt kifejezése a női öt percnek felel meg.
A női „öt perc” öltözködés közben igazából azt jelenti, hogy minimum fél órát várjon még a férfi az indulásig. „Nem szeretem már ezt a konyhát, olyan unalmas.” Felhívás keringőre, igazából minimum új lakást, házat szeretne. Amikor egy nő azt mondja nagy dacosan, hogy „csak nyugodtan!”, akkor a férfi kezében a döntés, hogy mi a szándéka, a veszekedés (esetleg szakítás) vagy a béke. A női „csak nyugodtan” burkoltan jelzi, hogy a férfi meg ne tegye, ellenkező esetben a házisárkány üzemmód lép életbe. A „szeretnénk…” kezdetű mondatok igazából azt tartalmazzák, hogy a nő fejében már komplett átalakítás, vagy bútordarab(ok) megvásárlása körvonalazódott a fejében, és ezzel a férfi nincs feltétlenül tisztában.
Ha egy nő azt mondja „köszönöm”, akkor a férfi vegye tudomásul és csak egy egyszerű szívesen a helyes reakció. A nyomatékos „nagyon köszönöm” már veszélyes, mert még véletlenül sem akart megköszönni semmit. Épp azt jelzi, hogy kösz a nagy semmit! A férfiak ehhez tartsák magukat!
(Kép forrása: tvblogs.nationalgeographic.com)