Ahhoz mérten, hogy melyik nemet képviseljük, aszerint éljük életünket, és ez minden aspektusban megnyilvánul már pici gyermekkorunkban és felnőttként még inkább. A fiúk, a férfiak az erősebb nemet képviselik, és ez fizikumukban valamint hozzáállásban is megnyilvánul. Felnőttként ők a családfenntartók, legalábbis szeretik ezt érezni, ám a mai világban már a nők is működhetnek a családban úgy, mint jól kereső, sőt a férjnél is jobban kereső fél.
Mégis megvannak azok a sztereotípiák, amelyek a nők és a férfiak gyengeségeit kihangsúlyozzák szinte mindig, amikor az szóba kerül. A fiúkat, férfiakat általában eleve jobban érdekli a technika világa, a szerkezetek működése, szerelése, ám mindig akadnak olyan kivételek, akik ezeket rendre felrúgják. Vagyis néhány hölgy annak ellenére, hogy a gyengébb nemhez tartoznak, mégis hihetetlen érzékkel és ügyességgel vetik bele magukat abba a világba, amelyik alapvetően férfias jellegű.
Nemcsak az autók, motorok ismerete, azok szerelése férfias, hanem azok vezetése is. Ez a jelenben már egyáltalán nem igaz, hiszen számos hölgy rendelkezik jogosítvánnyal, és férfiakat meghazudtoló módon képesek a járművek vezetésére.
A sztereotípia miatt azonban ezt sokan nem hiszik el a nőkről. Biztosan mindenki ismer olyan férfit, aki fennen hangoztatja, hogy a vezetés férfidolog, a nők, tény, hogy képesek valamilyen szinten elmanőverezni egy járművel, de sosem lesznek olyan ügyesek, mint a férfiak. Egyes erősebb nem tagjait képviselők egyenesen kivennék a kormányt a nők kezéből. Ha egy autó lassabban megy a kelleténél, azonnal kibukik a férfiak száján: "Biztosan fakanál vezet."
A társadalmunkban is az az általános, hogy a nők helye a konyhában, a tűzhely mögött van, nem pedig a kormánynál. A nőknek se érzékük, se tehetségük, se szakértelmük nincs a vezetéshez, és ezt sok interneten keringő videóval is alá tudnák támasztani a férfiak.
Valljuk be őszintén, van is egy kis félsz talán minden nőben akkor, amikor volán mögé ül. A sztereotípia kihat az elmére, és van, aki tényleg úgy érzi, hogy egy autó vezetése nem okoz örömöt, de a gyerekek szállításához, az élet megkönnyítése miatt muszáj használni az autót. Van, akiben ez a félsz tényleg dolgozik. Vajon tényleg jobbak a férfiak a vezetésben?
Egy autó úton tartása nem nehéz dolog. Nem ez a hölgyek mumusa, hanem a párhuzamos parkolás és talán még inkább a tolatás. A rossz női sofőrök sztereotípiáját főleg ez a két manőver alapozza meg. A helyzet csak még rosszabb, ha a tolatást egy férfi nézi végig.
Jó ideig a nők egyáltalán nem is vezethettek, ezért a férfiak jóval nagyobb technikai előnnyel rendelkeznek. A vezetést oktatók java férfi, és némelyikükben biztos van némi kétség, amikor egy női sofőrjelölt ül a volán mögé. Emellett a nők férfi családtagjai is türelmetlenebbek akkor, ha nő ül a kormánykerék mögött. Ha ilyen személy ül a nő mellett, persze, hogy frusztráltabb, és ha tényleg nem úgy csinál valamit, ahogy kellene, akkor érvényesül a nők önbeteljesítő jóslata: Rossz sofőr vagyok! Nem tudok vezetni. És tényleg, ha valami kellemetlenség történik vezetés közben, a nők sokszor hivatkoznak nemükre, azért nem megy nekik. A női kamion-, busz és egyéb jármű profi sofőrjei pedig pillanatok alatt cáfolni tudják ezeket a beállítódásokat.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!