Dale Carnegie az egyik legismertebb szerző az Egyesült Államokban, akinek önsegítő könyvei mára bestsellerek lettek. Az író felismerte, hogy amikor tanárként dolgozott az egyik New York-i egyetemen, a leggyakoribb panasz, amelyet a diákjaitól hallott, a félelem és az állandó aggodalom voltak.
Ez inspirálta később arra, hogy írjon egy könyvet (How to Stop Worrying and Start Living), amely segít csökkenteni a stresszt és az idegességet a mindennapokban. Most összeszedtük a főbb pontokat:
1. Felteheted a kérdést: mi lehet a legrosszabb, ami történhet?
Először is, ha nagyon aggódsz valami miatt, egyszerűen csak tedd fel magadnak a fenti kérdést. Aztán készülj fel arra, hogy elfogadod a legrosszabbat. Végül pedig elemezd a helyzetet, és találd ki, hogyan profitálhatsz abból, ha a legrosszabb bekövetkezik.
2. Objektíven szemléld a tényeket
Próbáld kicsit kívülről szemlélni magad például a munkád során, így esélyt adsz magadnak arra, hogy professzionálisan tekints arra, amit létrehoztál.
3. Találj ki megoldásokat a felmerülő problémákra
Ehhez tedd fel a következő kérdéseket: mi a probléma? Mi okozza a problémát? Melyek a probléma lehetséges megoldásai? Milyen megoldást javasolnál?
4. Tartsd észben a nagy számok törvényét
A nagy számok törvénye egy adott esemény bekövetkezésére utal, ám tartsd észben, hogy ennek valószínűsége kicsi. Ha tehát attól félsz, hogy valami nagyon bekövetkezhet a legrosszabb az életed egy területén, igen, valóban megtörténhet, ám nem árt szem előtt tartanod, hogy ennek valószínűsége elhanyagolható.
5. Kontrolláld a veszteséget
Ha az aggodalomról van szó, szabj határt magadnak abban, meddig mehetsz el. Ne hagyd, hogy úrrá legyen rajtad, emlékezz mindig arra, hogy te irányítod!
time.com