A piknik szavunk francia eredetű, jelentése kiruccanás, kirándulás a szabadba, baráti összejövetel, eszem-iszom, melyhez az ételeket, italokat maguk hozzák a résztvevők.
Francia gyökerei ellenére azonban igazából Angliában vált igen népszerűvé ez a szokás, ha valaki ismerősen mozog Jane Austen, vagy más 19. századi regényíró műveiben, esetleg rajong a korabeli kosztümös filmekért, az nagyon is jól tudja, micsoda óriási nagy felhajtás volt egy-egy ilyen kiruccanás.
Bár a nemzetközi piknik nap eredete ismeretlen, számtalan országban megünneplik jótékonysági eseményekkel, osztálykirándulásokkal, vagy más baráti összejövetelek keretében. Jól is teszik, hiszen talán nincs is annál jobb, mint kint üldögélni a természet lágy ölén, a friss levegőn, és miközben csipegetünk az ínycsiklandó hidegtálakból, salátákból, szendvicsekből, gondtalanul cseveghetünk a barátokkal.
Étkezés után pedig akár egy laza tollasozással, vagy focizással elégethetjük a bevitt kalóriák egy részét, vagy elheverhetünk a zöld fűben kiheverve a dolgos hétköznapokat.
De ha igazán stílszerűek akarunk lenni, akkor összeköthetjük a piknikezést egy másik fontos tevékenységgel is, június 18 ugyanis nem csak a szabadtéri dínom-dánom, de a pecázás világnapja is! Mi sem egyszerűbb tehát, mint egy környékbeli tó partjára szervezni a kiruccanást, így az urak is kellemesen eltölthetik az időt.
(Kép: rovart.com)