A PwC Magyarország idei munkaerőpiaci-preferencia kutatásában 29 600, 16 évnél idősebb diákot, hallgatót és munkavállalót kérdezett meg online felmérésében arról, hogy milyen tényezők és juttatások meghatározóak számukra, milyen elvárásokat fogalmaznak meg a munkaadókkal szemben.
A válaszok alapján az alkalmazottak és az álláskeresők számára megnőtt a közvetlen kollégák és a vezetési stílus fontossága, e tényezők a negyedik és az ötödik helyen állnak a 2021-es összesített rangsorban a fiataloknál. A tapasztaltabb munkavállalók számára még ennél is fontosabb a közvetlen vezető személye - ők a harmadik legfontosabb tényezőként nevezték ezt meg.
A munkahelyválasztási preferenciák rangsorában 11. helyen áll az otthoni munkavégzés lehetősége. A kutatás alapján a 28 év felettiek számára a távmunka lehetősége kiemelten fontos, míg a fiatalabbaknak előnyös lehet az irodai munkavégzés, hiszen segíti őket a tanulásban, kapcsolatépítésben. Ugyanakkor ők sem térnének vissza egy olyan vállalathoz, amely úgy dönt, hogy nem alkalmazza többé a home office lehetőségét - áll a közleményben.
A felméréshez kapcsolódik a fiatalok válasza alapján a legvonzóbb munkahely kiválasztása is, az idén az OTP Bank kapta a PwC 2021 Legvonzóbb Munkahelye Díjat.
Iparági felosztásban autóipari gyártó kategóriában az Audi Hungaria, energetikában a Mol, az FMCG (gyorsan forgó fogyasztási cikkek) kategóriában a Coca-Cola, a gyártó vállalatok közül a Bosch csoport, a gyógyszeriparban a Richter, a kiskereskedelemben az Aldi Magyarország, a pénzügyi szektorban az OTP, a szolgáltatóközpontok közül a British Petroleum (BP), a technológiai vállalatoknál a Microsoft Magyarország, a telekommunikációban pedig a Magyar Telekom a legvonzóbb munkahely a PwC Magyarország közleménye szerint.