Nemcsak eszközökkel, használati tárgyakkal tehetjük otthonosabbá az otthonunkat. Mindenkinek mást jelent az otthonosság. Vannak, akik szívesen élnek együtt házi állatokkal, akár többel és/vagy többfélével. A természethez való ösztönös ragaszkodásunk és vonzódásunk azonban abban is megnyilvánul, hogy van-e kertünk, milyen minőségben foglalkozunk annak karbantartásával és hogy az otthonunkba is igyekszünk-e becsempészni némi zöld életet.
Sok otthont az tesz még lakályosabbá, hogy buja növények díszítik, amelyek a levegőt tisztítják, esztétikailag jól mutatnak, a hangulatot javítják.
Vannak köztünk olyanok, akik a szobanövények szakértői. Mintha ösztönösen tudnák, hogy melyik növénnyel mit kell tenni annak érdekében, hogy minél életerősebb, szebb legyen. A szakértelem fakadhat a tapasztalásból, de abból is, hogy a növények fajtáinak beazonosítása után az egyéni igényeket felmérve gondozzák azokat. Mellettük, a másik oldalt képviselve ott vannak azok, akik bár szeretik a növényeket, de a legjobban talán a kipusztításunkhoz értenek úgy, hogy természetesen nem akarnak rosszat, de mégsem maradnak meg közelükben a növények. Nos, ez a cikk főleg nekik fog szólni.
Természetes tápanyagok
Nemcsak a növényeiket akaratlanul kipusztítók találják magukat szemben azzal, hogy a növényeik nem jutnak elég tápanyaghoz. Jóval kisebb lehetőségük van ugyanis a szobanövényeknek, mint a kertben élőknek, hiszen a cserépnyi földből jóval hamarabb fogyhat ki a készlet. A víz önmagában nem elegendő. Ha nem szeretnénk vegyszerrel tápanyagot juttatni a növényekbe, akkor viszont a természetes lesz a megoldás. Olyan anyagok, amelyek a háztartásunkban is megtalálhatók.
Emlékszel még arra, hogy a szüleid a lefőtt kávé zaccát a virágok tövére helyezte? Te is megcsinálhatod ezt, mert az tele van fontos tápanyagokkal, úgymint kálium, foszfor, nitrogén. Azonban ezt a módszert elég évente kétszer megtenni.
Főzőcskézés közben ne feledkezzünk meg arról, hogy akár tovább is lehet hasznosítani az. A zöldségleves főzésekor tegyünk félre abból egy kisebb mennyiséget. Amint kihűlt, locsolóvíznek is kiváló, hiszen a zöldségekből kifőtt lé tele van vitaminnal.
A cukorfogyasztás mennyiségének minimalizálására motiválnak minket, ugyanakkor a tápanyaghiányban szenvedő növényeink számára fontos és gyógyír lehet. Akár a locsolóvízbe keverünk a cukorból, akár a virágföldre szórunk abból, növényeink meg fogják hálálni.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!