
Még a pocakban fejlődő magzatunkról is alkotunk valamilyen képet magunkban. A valóság persze nagyon más mutat. Sokkal szebbet és jobbat, mint azt gondolnánk, de az előre eltervezett gyermeknevelési és gondozási eljárás a gyakorlatban egészen másmilyennek bizonyulhat, mint azt elképzeltük.
Minden szülő kitűnő tanuló gyermeket szeretne magának, hiszen akkor vélhetően kevesebbet kell együtt tanulni a gyerkőccel, mert önmagától is képes a leckét elkészíteni, megtanulni. A kitűnő bizonyítvány mögött sok munka áll, de a sok munka eredménye nem feltétlenül a jó eredmény.
A gyerekek nem egyformák sem kinézetre, sem teljesítményben. A félévi bizonyítványosztáshoz közelítve azonban sok szülő mégiscsak vágyik a minél jobb eredményre, és csalódott, ha gyermeke „csak” közepes vagy jó. A bukás pedig maga a rémálom, amely nemcsak a diák, de egyúttal a szülő bukásának is minősül. Legalábbis sok szülő így éli meg.
Még a jó képességű gyerekek is tudnak gyengébb eredményeket produkálni, ha részképességzavarral küzdenek. Ez nem azt jelenti, hogy beteg és/vagy buta a gyermekünk, hanem egyszerűen nem azt az érdemjegyet tudja produkálni egyes tantárgyakból, mint amit képes lenne kihozni magából akkor, ha egyéni képességeihez igazodna az oktatási rendszer. Erre van mód, ha szakemberek segítenek a gyerekeknek, a szülőknek és a pedagógusoknak is.
Egészséges a gyermeked? Szerencsés vagy, legyél boldog! Vannak álmai a gyermekednek? Megint csak legyél boldog! Reális, elérhető vágyak azok? Ha igen, akkor a gyerkőc önértékelés, önképe is rendben van, ami miatt ismét boldogság van. Nem lett kitűnő a félévi bizonyítvány? No, és akkor, mi történt? Alsó tagozaton különösen nincs jelentősége a kitűnő bizonyítványnak a további előmenetelhez. Ez inkább csak a szülő számára fontos.

Kedves szülők! Ha nem a ti elvárásaitoknak megfelelőre sikerült az idei félévi bizonyítvány eredménye, attól még nézd meg azt a bizonyítványt, írd alá, és minden kommentár nélkül öleld át gyerkőcödet, mondd meg neki, hogy mennyire szereted. Nem azt jelenti, hogy a rossz eredmény esetén csak úgy elmenjünk a történtek mellett. Mutasd meg gyermekednek, hogy miben jó, mert biztosan van olyan. Tanuljatok együtt, segíts neki és motiváld, hogy év végére jobbat produkálhasson.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!