Jump to content

Holdfázisok hatása az emberi szervezetre

2018. 02. 03. 19:00

Mindegy, hogy milyen fázisában van éppen a Hold, mindig rácsodálkozunk, misztikum lengi körül, történetek születtek az égbolton esténként haladó égitest. Ha épp nem látjuk, akkor is tudjuk, hogy létezik és hatással van ránk, Földünkre.

A Hold igazi átváltozóművész. Vagyis ősidők óta annak látja és tudja az ember. Valójában alakját sosem változtatja, azonban a földről nézve ez úgy tűnik. Emiatt láthatjuk a Holdat különböző fázisaiban korongnak, C és D betű formájúnak. Minden holdfázisnak pedig más és más erőt tulajdonítottak az emberek már az ősidőkben. Amióta az emberiség tudatára ébredt, azóta figyeli és meg is jeleníti szövegeiben, írásaiban, alkotásaiban a Holdat. Egyes kultúrákban és korokban ezt az égitestet istenként tisztelték. Amíg a Nap képviselte a férfi erőket, addig a Hold a nőit, így nem csoda, hogy az anyai szerepekkel, a termékenységgel, a gondoskodással is összefüggésbe hozták. Ahogy a Holdnak is létezik ciklikussága, úgy a női létnek is.

A teliholdat egyértelmű misztikum lengi körül, de az újhold és a fogyóholt is megbabonázhat. A tudósok és a hobbi csillagászok ugyanúgy nyomon követik az égitest változásait, de az ősi civilizációk emberei még sokkal intenzívebben vizsgálták.

Az újhold idején a Hold sötétbe burkolódzva tűnik fel az éjszakai égen. Amíg a telihold álmatlanságot idéz, addig az újhold a nyugodt alvást segíti. Ezekben a napokban lehet a legjobban befelé fordulni. Alkalmas időszak arra, hogy valamivel felhagyjunk, lezárjunk, és új életbe kezdjünk. Ha valamilyen rossz, káros szokástól meg szeretnénk szabadulni, akkor abba újhold idején érdemes belekezdeni.

A növő Hold félholddá alakul, amely már jócskán megmutatja magát az égen, már egy jókora D betű formáját ölti magára. Testünk öngyógyító erői is mozgósítva vannak ebben az időszakban, de a raktározásra is hajlamosabb a testünk. Egyáltalán nem mindegy, hogy ebben az időszakban milyen élelmet veszünk magunkhoz, mivel tápláljuk testünket, ugyanis a szervezetünk igyekszik felhalmozni, vagyis könnyebben hízhatunk. Azonban nyitottabbá válunk mások felé, könnyebben lépünk idegenekkel is kapcsolatba.

A telihold nemcsak megbabonáz, de sokak nyugodt álmába is belezavar. Ilyenkor az égitest teljes felületét a Nap megvilágítja és egy nagy, fényes korongnak látjuk fent az égen. Aki érzékeny a Hold fázisaira, a teliholdat különösen megérezheti és ez ingerültségben, álmatlanságban, érzékenységben nyilvánulhat meg. Azonban testi és szellemi képességeink ilyenkor járhatnak csúcson, ám ez is lehet kimerítő. Telihold idején érdemes gyógynövényeket alkalmazni bármilyen problémánkra, mert ilyenkor állítólag azoknak sokkal nagyobb az erejük.

A Hold korongszerű állapota fogyni kezd, vagyis félholddá kezd keskenyedni, amely a fogyó holdfázis. Itt az idő ismét lecsendesedni. Főleg azután, hogy a mostani telihold egyben szuperhold, kék hold, vérhold és holdfogyatkozás is volt egyben. Egy ilyen holdfázis után ideje ismét kicsit lecsitulnunk, hogy felkészülhessünk a megújulásra.

(Forrás: marmalade.hu | lightcenterlove.com, worldofbuzz.com/képek | youtube.com/videó)