Jump to content

Akaratunk fejlesztése lehetséges

2016. 04. 25. 19:00

Sok mindenbe belekezdtél már, de a megvalósítás előtt félbeszakítottad azt? Terveid vannak, de általában letérsz arról az útról, amely céljaidhoz vezetnek? Akaraterőre és kitartásra van szükséged, vagy ezek fejlesztésére.

Akaratereje mindenkinek van, ám van, aki sokkal állhatatosabban valósítja meg azt, amit eltervezett. Mások pedig egy kis akadály láttán is meghőkölnek, meghátrálnak, megtorpannak, vagy vissza is fordulnak. Aki ez utóbbi szerint él már jó ideje, annak nehéz ebből kitörnie, de nem lehetetlen. Azonban apró és folyamatos lépésekkel kell az akaratát fejleszteni. Már az is nagyon nagy dolog, ha valaki bevallja magának, hogy céljait nem valósítja meg azért, mert mindent abbahagy, megunja, minden apró probléma visszaveti. Ha valóban változni akar, nagyobb akaraterőre van szüksége, elérheti, de azért is tenni kell. A legjobb, ha az ember nyit egy füzetet vagy naplót, amelybe leírja minden nap egy megvalósítandó, reális célját. Elképzelhető, még ha megvalósítható is lenne a terve, akkor sem sikerül elérni tőle függetlenül. Nem szabad feladni, másnap új nap virrad, és újabb célt kell kitűzni. Később, a füzetben vagy a naplóban történő visszaolvasás során is sokat tanulhat belőle és önbizalma is nőhet, hiszen ahogyan telnek a napok egyre több megvalósított álom kerül napvilágra.

Annyira kicsivel érdemes kezdeni, hogy első lépésben viccesnek fog tűnni, ám betartani annál nehezebb annak, aki nincs ilyenhez szokva. Ki kell tűzni egy időpontot. Minden nap, abban az időben valami apró dolgot kell teljesíteni, amelyet mi magunk határozunk meg. Lehet ez akár egy fejkörzés, vagy egy kopogás az asztalon. A lényeg, hogy ugyanazt az apró feladatot egy héten keresztül ugyanabban az időpontban csináljuk meg. Akaraterőre van ehhez is szükség.

Az akaraterő fejlesztése jobban érvényesül, ha a testtartásra is odafigyelünk. A helyes testtartás magabiztosságot, egészséget tükröz. Így lát a külvilág is, de saját magunk is jobban érezzük magunkat. Ha észrevesszük, hogy görnyedt a tartásunk, azonnal módosítsuk. Ehhez is akarat kell, tehát az akaraterő fejlesztésének része.

Nagyjából ugyanazok az emberek és tárgyak vesznek körül, de napi feladatunk közé tartozik az akaraterő fejlesztésekor, hogy minden nap fedezzünk fel új dolgokat nemcsak a tárgyak között, hanem a körülöttünk lévő emberekben is.

Egy fárasztó nap után igazán nagyszerű a meditáció. Ekkor úgy eddzük az agyunkat, hogy nem kalandozik el. Napi tíz perces meditáció elég ahhoz, hogy az agyunk képes legyen a hatékonyabb összpontosításra.

Kényelmetlen és kellemetlen egy jobbkezesnek a bal kezével írnia, rajzolnia, vágnia, pedig kiváló akaraterő fejlesztő. Agyunk a domináns kezünk használatához van szokva, így ahhoz, hogy a „gyengébb” kezünket használjuk, nagy akarat szükséges. Mossuk a fogunkat a nem domináns kezünkkel, hordjuk a táskát a másik vállunkon.

Állítsunk szolgálatunkba hozzátartozókat, családtagokat, barátokat, akik bátorítanak, és akik figyelmeztetnek, ha feladni készülünk valamit.

(Forrás: willbouchard.com, http://scitechconnect.elsevier.com/képek)