Mindegy, hogy egy párkapcsolatban élő pár mindkét vagy csak az egyik tagja tartózkodik otthon a járvány idején, az mindegyikükre kihatással lehet.
Még a hasznos elfoglaltságok keresése, a távmunkával együtt is őrületbe kergethet az a tudat, hogy most nem szabad kimozdulni kuckónkból.
Annyira furcsa és sosem tapasztalt ez az állapot, hogy szokni kell a gondolatát, valamint a benn való létet is. Eltelt már annyi idő, hogy a bezártság is komoly tünetet produkálhat. A tiltás vágyat idéz bennünk, de a szabálytartás most mindennél fontosabb, halljuk is mindenfelől.
Nem vitás, maradunk a négy fal között, amely bizonytalanságot növelő, félelmet keltő lehet. Ezt tapasztalod magadon is? Mondhatni, normális. Tehát semmiképp ne gondold, hogy kezdesz megőrülni. A félelem hasznos is lehet, ha tudunk afelett uralkodni. A félelem felkészít a cselekvésre, a lehetséges megoldások kitalálására. Akkor van gond, ha ez a rettegés maga alá nyom. Amikor rád tör a pánikhangulat, tedd a következőt:
- Lélegezz mélyen. Az orrodon szívd be a levegőt, tartsd bent néhány másodpercig, majd fújd ki. Ezt többször ismételd!
- Ha van teraszod, erkélyed, kerted, irány a friss levegő.
- Fókuszálj magadra, amennyire csak lehet, ürítsd ki az elméd.
- Keress az internet segítségével meditációs, relaxáló videókat, keress egy nyugodt helyet, ahol néhány percre egyedül lehetsz.
- Megnövekedett a szabadidő, de ez nem azt jelenti, hogy egész nap a közösségi média a legjobb barátod. Keress más elfoglaltságot magadnak.
- A tévében sem a hírekre kell orientálódni. Nézz filmeket, amelyek feltöltenek, elgondolkodtatnak.
- Írd le, hogy mit érzel, amikor a pánik lerohan. A leírt szó feszültségoldó.
- Ha egy kicsit lenyugodtál beszélgess a pároddal. Ha nincs otthon, írj neki üzenetet, vagy beszélgess más családtaggal, baráttal telefonon és a chatprogramok is kiváló kommunikációs csatornák ebben az időszakban.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!