Az évszakváltással – habár még napközben mindig nyári meleget tapasztalunk – megerősödik bennünk az a szándék, hogy átnézzük, átválogassuk ruha- és cipőtárunkat. Nemcsak előbbre kerülnek azok a darabok, amelyek a hidegebb időben használatosak, hanem találhatunk olyanokat is, amelyeket egyáltalán nem viselünk. Így nemcsak helyet szabadíthatunk fel, hanem felfrissíthetjük ruhaállományunkat. Ugyanezt érdemes megcsinálni a cipőinkkel is.
Egy nő legfőbb ismérve, hogy jó pár cipője van. Mindenféléből és legalább kettő vagy több pár található meg. A lábbeliknek is helyet kell biztosítani, és sokszor olyanhoz is ragaszkodunk, amelyet nem vagy nagyon ritkán viselünk. Erőt kell venni magunkon, hogy megszabaduljunk a feleslegestől. Talán épp egy olyan topán kerül a helyére, amely csinos, és kényelmes is.
Apropó kényelem. Az ősz azt is jelenti, hogy fokozatosan kell visszatérnünk a zártabb, harisnyával vagy zoknival viselhető lábbelikhez. Van, akinek ez az átállás minden évben gyötrelmet jelent. Nem kell még csak magassarkúnak sem lennie a cipőnek ahhoz, hogy meggyötörje a lábainkat. A kényelmetlen, a lábat feltörő cipő megnehezítheti, sőt tönkre is teheti a napunkat. Eleve már úgy kell cipőt vásárolnunk, hogy a próba alatt kényelmes legyen. Természetesen igazi használatba véve derül ki, hogy a boltban kényelmesnek vélt darab nem is az, azonban néhány praktikával lehet ügyeskedni. Társunk lehet a sebtapasz, ha a cipő már feltörte a lábunkat, de jól ismert az is, hogy mennyire nem tapad a bőrhöz, és milyen csúnya, ha a cipőből kilátszik az, ezért a megelőzés lenne a legfontosabb. Mielőtt a cipőbe bújtatnád a lábaidat, kend be testápolóval. Nemcsak a bőrödet táplálod, ápolod így, hanem a kidörzsölődést is megelőzheted.
A kritikus helyeken kend be a lábad golyós dezodorral. Természetesen nem az a cél, hogy illatozzon a lábad – bár az sem hátrány –, hanem hogy a cipő pereme, pántja ne tudjon csúszkálni a lábadon, így elkerülhető a kidörzsölés. A cipőbe ragaszthatsz kétoldalas ragasztót, amely segíthet abban, hogy a lábad nem csúszkáljon a lábbeliben, így a sebek keletkezésének esélye is kisebb.
Az ősszel használatos cipőink jó ideig a szekrényben pihentek. Most, hogy elő kell venni, anyaga merevebbnek tűnhet, és a kényelmes, már jól kitaposott szandik után rémálom lehet a lábak számára. Mielőtt felhúznád, tedd bele egy zacskóba a felvenni kívánt cipellődet és így rakd be a fagyóba legalább fél órára. Miután kivetted, felhúzhatod a lábadra, ami elsőre lehet nem lesz a legkellemesebb, azonban hosszú távon hidd el, hogy megéri. Ahogy felmelegszik a cipő a lábadon, úgy igazodik a lábformádhoz az anyag is. Amennyiben idegenkedsz attól, hogy a cipőt a fagyóba rakd, akkor tölts fel jéggel két zacskót és azokat dugd a cipőbe.
A régi praktikák egyike, hogy a cipőbe hintőport szórsz, aminek szagtalanító hatása is áldásos lehet, de a csúszkálást is megakadályozza.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!