Nemcsak marketingfogás az olyan szörnyűségek bemutatása, mint a pingvinek és más madarak olajban vergődése, vagy a partra vetődött cetek, és a jégtáblán csont soványra lefogyott jegesmedve látványa. Tényleg nagy a baj, már nem kell hirdetni sem, hiszen a saját bőrünkön tapasztalhatjuk az egyre furább időjárást, a kiszámíthatatlan természeti katasztrófákat. Mintha a világ a feje tetejére állt volna. Sokunk azonban egyáltalán nem magától eredezteti a környezetszennyezést, hanem azt a nagy gyárak gázt és füstöt okádó kéményeinek, az erdőirtásoknak, az állatok élőhelyének termőfölddé tételének, a vegyszerek, méreganyagok használatának vélik. Az is hibás elgondolás, hogy mi semmit nem tehetünk a környezetünk védelméért.
Hajlamosak vagyunk azt hinni, ha nem tudjuk védeni teljes mértékben a környezetünket, akkor semmit nem tehetünk. Csakhogy ez téves, mert már apró lépésekkel is jótékonykodhatunk a bolygónk számára. A környezettudatos szemléletmóddal saját lelkivilágunkon is könnyíthetünk, de még előnyösebb ez a Földre nézve.
Kis lépésekkel kell kezdeni, és már akkor többet teszünk, mint aki egyáltalán meg sem mozdul ez ügyben. Azért érdemes apránként kezdeni a környezetkímélő üzemmódba való átállást, mert ha kis lépésben haladunk, ámde hosszú távon biztosítani tudjuk, sőt generációról generációra ezt adjuk tovább, akkor leszünk igazán hatékonyak. Be kell tehát a természetvédelmi módszereknek épülniük a mindennapjainkba. Ez más látásmódot követel meg, és az addig megszokott, használt termékek helyett másban kell gondolkodni.
A szelektív szemétgyűjtés több országban már teljesen rutinszerű feladat minden háztartásban, amelyet meg kell és meg is lehet szokni, hiszen már nálunk is található szelektív hulladékgyűjtő. A természetes hulladékot komposztálni is lehet, amely kertünk, növényeink számára ajándékként is felfogható.
Használjunk olyan termékeket, amelyek környezetbarát anyagból készültek, vagy újra és újra fel lehet használni. Jó példa erre a vászon szatyor, amely kiváló, ha a válltáskánk állandó darabját képezik, hiszen nem kell bajlódni és új műanyag szatyrot vásárolni. A műanyag termékek természetben való elbomlásához nagyon sok idő kell, ráadásul a vadállatok egészségére is káros hatással vannak, ha szervezetükbe kerülnek, belegabalyodnak. Sőt amennyiben lehetséges, válasszunk olyan termékeket, amelyek eleve nincsenek csomagolva, vagy a zacskók számát minimalizáljuk a legkevesebbre.
A szépségünk megőrzése érdekében elkerülhetjük a boltok polcain található mesterséges, sokszor állatokon tesztelt termékek vásárlását, ha a természetből nyert alapanyagokkal dolgozunk. Tojás, citrom, szódabikarbóna, almaecet és még sorolhatnánk azokat a természetes és otthon is megtalálható alapanyagokat, amelyek frissítik, tisztítják, regenerálják testünket kívül, belül.
Ha beindul az ősz, nem azonnal az otthon meleggé varázsolásán kell törni az agyunkat. Amíg megvalósítható a meleg a vastagabb öltözékkel odahaza is, addig elég egy zokni, kardigán, és még a pénztárcánkon is kímélhetünk, nemcsak a környezetünkön.
Mielőtt azonnal a vásárlásban gondolkodnánk, szét kell otthon nézni, hogy biztos nincs-e olyan, amit felhasználhatnánk. Ha nincs, akkor jöjjön csak a beszerzés.
Mértékkel és odafigyelve használjuk a vizet és az áramot. Csak amennyit ténylegesen muszáj.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!